مجتمع فرهنگی، اردویی کشوری شهید رجایی نیشابور وابسته به وزارت آموزش و پرورش در سال 1342 در زمینی به مساحت 1151 هکتار ساخته شد . این اردوگاه در 12 کیلومتری شهر نیشابور و در دامنه رشته کوه های بینالود بنا گردیده که از محیطی طبیعی همچون تپه ماهور، دشت، کوه و رودخانه برخوردار است .

از ویژگیهای بارز این اردوگاه نزدیکی به حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) می باشد که در 130 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است. اردوگاه شهید رجایی نیشابور یکی از 4 اردوگاه ممتاز ملی و مجهز در سطح کشور می باشد.

مجتمع داراي امكانات فرهنگي از قبيل: كتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات تابستاني، كارگاههاي مختلف مهارتي، سينما و رصد خانه مي باشد.

از امكانات ورزشي آن مي توان به  زمين چمن، استخر شنا، درياچه قايقراني و ساير رشته هاي ورزشي اشاره كرد.

سالنهاي پذيرايي، درمانگاه، فروشگاه، مهمانسرا و كمپ هاي تابستاني از ديگر امكانات این مجموعه مي باشد. ساير جاذبه هاي گردشگري این مجتمع شامل: سد بزرگ خاكي، درياچه پرورش ماهي، باند پروازي هواپيماي گلايدر، مزارع زعفران، زنبورداري، باغات ميوه، فضاي سبز و پرورش گل و گياه مي باشد. ظرفيت پذيرش اردوگاه براي اردوهاي يك روزه 5000 نفر و اردوهاي چند روزه 2500 نفر مي باشد.

لازم به ذكر است این مجتمع همزمان با فرارسيدن فصل بهار و تابستان ضمن اعلام آمادگي جهت  برگزاري اردوهاي دانش آموزي، آمادگي خود را جهت عقد قرارداد با ساير دستگاههاي اجرايي را نيز اعلام مي نمايد.

 

تلفن واحد پذیرش:  05142443690

 

Please publish modules in offcanvas position.