نیشابور میزبان اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی کشور

اردوی ملی دانش آموزان دختر وپسرمناطق مرزی کشوراز 3 الی 15 مرداد 94 در اردوگاه تربیتی کشوری شهید رجایی نیشابوربرگزارمی شود.

بهروز نشاط پور رییس اردوگاه تربیتی کشوری شهید رجایی نیشابور با اعلام اين خبر اظهاركرد:برگزاری این اردو در راستای ترویج و تقویت ارزش‌های دینی ملی و سنتی، دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله و اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت، کشف و شکوفایی استعدادهای والای انسانی و پاسخ به نیازهای علمی و تربیتی مهارتی و افزایش سطح آگاهی های اجتماعی است ودر راستای بهبود و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان سال جاری ، برنامه های متنوعی در سطح کشور با عنوان  یاد واره «دولت و ملت ، همدلی و همزبانی» برگزار می شود که دانش آموزان دختر وپسرمناطق مرزی کشوربه اردوگاهتربیتی کشوری شهید رجایی نیشابور که بزرگترین اردوگاه کشور و دارای جاذبه های گردشگری بی نظیر می باشد اعزام خواهندشد.

وی گفت:حدود 1500 نفر از دانش‌آموزان نخبه پسر ودختر مرزنشین 17 استان  کشوراز 3 الی 15 مرداد 94 در اردوگاه کشوری شهید رجایی نیشابور گرد هم  می آیند.

مدیراجرایی اردوی دانش آموزان دختر و پسر مناطق مرزی کشور خاطرنشان کرد: زیارت بقاع و حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع)، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، برگزاری کارگاه‌‌های مهارت زندگی، آشنایی با آسیب‌های اجتماعی، گفتگوی جوانان با هدف آشنایی دانش‌آموزان با تحصیل، اشتغال و ازدواج از برنامه‌های این اردو است.

نشاط پور یاد آورشد: در حاشیه اردوبازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، مذهبی نیشابور ، بازدید از مفاخر و شخصیت‌های علمی، فرهنگی خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های این اردو است ونمایشگاه آثار دستی و هنری دانش‌آموزان و همچنین نمادهایی از فرهنگ، آداب و رسوم مناطق مرزی در محل اردوگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

رییس اردوگاه تربیتی کشوری شهید رجایی نیشابور تصریح کرد: تقویت حس مسئولیت‌پذیری، تعاون و همکاری، ایجاد زمینه وحدت همدلی یگانگی در حفظ هویت دینی و ملی، تقویت روحیه مبارزه با تهاجم فرهنگی، تقویت و ارتقای سطح مهارت‌های زندگی با رویکرد آموزه‌های دینی، تنظیم نظم و انضباط فردی و اجتماعی و بهبود و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، از جمله اهداف برگزاری این اردوهاست.

ستاد خبری اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی کشور- نیشابور

گزارش اردوی ملی مناطق مرزی(کلیک کنید)

 "پوستر اردوی ملی مناطق مرزی"

نظر خود را اضافه کنید.

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (Z.GH)

    یکی از بهترین اردوهایی بود که شرکت کردم.میزبانی استان خراسان عالی بود.;) این اردو امسال هم برگزار می شود؟

JoomShaper